Mf Dnes

28. března 2010 v 15:26 |  Bio
I have a dream, a song to sing... zpívá něžným hláskem tesklivou píseń, když v noci pluje na loďce vhodit do schránky osudový dopis... Zjihnul by i zavilý fanda akčních filmů. Takhle začíná loňský romantický hit, filmový muzikál Mamma Mia! složený z písní skupiny ABBA. Pokud jde o obsazení vybavíme si spíš než Amandu Seyfried, dívku z loďky, hvězdy v čele s Meryl Streep a Piercem Brosnanem. Přitom Seyfried hrála hlavní roli, jen byla logicky ve stínu slavnějších jmen.
Pro třiadvacetiletou herečku s velkýma očima a širokým úsměvem to byla největší role v její zatím krátké kariéře. Herecky nešlo o žádnou dřinu, spíš byl zapotřebí pěvecký talent, ale i tak to stačilo k obrovské popularitě a dalším nabídkám. Už od natáčení randí s kolegou a filmovým partnerem Dominikem Cooperem.
A jak žila předtím? Se svým roztomilým kukučem nemohla začít jinak než jako modelka, a to už v dětství. V jedenácti se zamilovala do Leonarda DiCapria a snila, že se stane herečkou. Studovala zpěv, což se jí vyplatilo.
Začínala v seriálech, některé známe i u nás: Zákon a pořádek, Veronica Mars, Dr.House.
Z filmů stojí za zmínku snad jen teenagerovská komedie Protivný sprostý holky. Seyfried se ucházela o jednu ze dvou hlavních rolí, nakonec se musela spokojit jen s vedlejší rolí krásné, ale protivné a sprosté středoškolačky. O čtyři roky později přišla Mamma Mia! O své roli řekla:"Nemůže už být nic lepšího. Bojím se, že budu muset jedniu přejít za Meryl a žadonit, aby se mnou udělala nejaký film."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama