Bio

Mf Dnes

28. března 2010 v 15:26
I have a dream, a song to sing... zpívá něžným hláskem tesklivou píseń, když v noci pluje na loďce vhodit do schránky osudový dopis... Zjihnul by i zavilý fanda akčních filmů. Takhle začíná loňský romantický hit, filmový muzikál Mamma Mia! složený z písní skupiny ABBA. Pokud jde o obsazení vybavíme si spíš než Amandu Seyfried, dívku z loďky, hvězdy v čele s Meryl Streep a Piercem Brosnanem. Přitom Seyfried hrála hlavní roli, jen byla logicky ve stínu slavnějších jmen.
Pro třiadvacetiletou herečku s velkýma očima a širokým úsměvem to byla největší role v její zatím krátké kariéře. Herecky nešlo o žádnou dřinu, spíš byl zapotřebí pěvecký talent, ale i tak to stačilo k obrovské popularitě a dalším nabídkám. Už od natáčení randí s kolegou a filmovým partnerem Dominikem Cooperem.
A jak žila předtím? Se svým roztomilým kukučem nemohla začít jinak než jako modelka, a to už v dětství. V jedenácti se zamilovala do Leonarda DiCapria a snila, že se stane herečkou. Studovala zpěv, což se jí vyplatilo.
Začínala v seriálech, některé známe i u nás: Zákon a pořádek, Veronica Mars, Dr.House.
Z filmů stojí za zmínku snad jen teenagerovská komedie Protivný sprostý holky. Seyfried se ucházela o jednu ze dvou hlavních rolí, nakonec se musela spokojit jen s vedlejší rolí krásné, ale protivné a sprosté středoškolačky. O čtyři roky později přišla Mamma Mia! O své roli řekla:"Nemůže už být nic lepšího. Bojím se, že budu muset jedniu přejít za Meryl a žadonit, aby se mnou udělala nejaký film."

Fdb.cz

20. března 2010 v 13:48

Od svých 11 let dělala modelku. V roce 2004 přerušila studia na univerzitě, aby mohla natáčet film Mean girls (Protivný sprostý holky).

Csfd.cz

20. března 2010 v 13:32
Tato sympatická blondýna s narodila 3. prosince 1985 v Pensylvánii. Díky svému půvabu byla předurčena pro práci modelky. Stalo se tak již v době kdy jí bylo jedenáct let. Po dokončení střední školy Williama Allena, nastoupila na Forthamskou Univerzitu v New Yorku.

Osobnosti.cz

20. března 2010 v 13:31
Amanda Seyfried se narodila 3. prosince 1985 v Pensylvánii. Od svých jedenácti let dělala modelku. V roce 2004 přerušila studia na univerzitě, aby mohla natáčet film Mean girls (Protivný sprostý holky). V roce 2002-2003 se objevila v seriálu All my children, kde hrála postavu Joni Stafford. Pak přišlo již zmíněné Mean girls, kde hrála postavu Karen. Původně měla zájem o hlavní roli Cady (kterou pak ztvárnila Lindsay Lohan) nebo o roli Reginy. Ale nakonec se musela spokojit s vedlejší rolí.
 
 

Reklama